Iskani niz je bil najden v IZTOČNICAH:
Iskani niz je bil najden v DRUGI VSEBINI:
BRLUNK , BRDULE , HORDULA- BINGULA
POMENI OSEBO ,KI JE MALO ČUDAŠKA (v šaljivem tonu ) "ti si pa en brlunk" - izzveni nežaljivo , skoraj ljubkovalno , pa tudi pomiljujoče , tudi kot kompliment - za osebo , ki je na svoj način "originalna" - norčava oz.lahko tudi kakorkoli nespretna .
donavan
DONAVAN Obči pojem za osebo, ki te zelo grdo zajebe, ne da bi kakorkoli še lahko odgovoril na njegovo zadnjo potezo in je skratka 'pizdun brez primerjave'.
Izraz ima izvor v ozkih krogih nogometnih navijačev in je trdno uveljavljen od poletja 2010, potem ko je ameriški reprezentant Donovan v sodnikovem podaljšku zabil gol proti Alžiriji in tako izločil slovensko reprezentanco. Ker se je tekma med Slovenijo in Anglijo tisti hip že končala, Slovenci na Donovanov gol niso mogli odgovoriti s hitrim protinapadom. Odleteli so na Brnik.
iti na š
Da bi ženske ne bile diskriminirane, ko govorijo evfemistični "iti na k" za iti na kurac (znak neodobravanja, nestrinjanja, izpoved, da nas nekaj živcira, nam povzroča nelagoden občutek in nam je nasploh neprijetno), se je pojavila različica iti na š kar pride od iti na ščegija.
Kakorkoli že, z nastankom besede kosmatulja, je "iti na k" postal uniseksualen.
kekec
Priljubljen slovenski literarni in filmski junak.
Beseda se uporablja za označevanje temeljne nesposobnosti.
"Ti si pa res en kekec, to bi vsak znal."
Zanimivo vprašanje je, od kod samo ime Kekec. Možni odgovor je, da Kekec, ko je bil še majhen, ni znal izgovarjati svojega imena (njegovo pravo ime je, kot je znano, Mežnarčev Gregec) in si je pač rekel "Kekec". Tako so ga potem klicali domači in navsezadnje se ga je ime prijelo.
Glede izvora imena - bojda je izvedenka iz Drekec.
Lep primer rabe v stavku:
Za to, da si bend z vsebino, izdelano strategijo in prepoznavno "blagovno znamko", že dolgo ni več dovolj biti samo skupina štirih ali petih kekcev, ki se nekaj grejo; to zahteva konstantno akcijo in vključuje veliko sodelavcev, veliko koordinacije in organizacije ter ogromno volje in dela. (Laibach)
------------------------------------------------------Prosto po Mihi Mazziniju, je uporaba imena literarnega junaka Kekca kot slabšalnice, precej nenavaden pojav, vendar lepo prikazuje stanje...
Stari, ko ikebana boš.!
pogovorna grožnja, ki se uporablja na širšem Mariborskem območju. Z njo hočemo našemu naprotniku povedati, naj se ne vmešava ali kakorkoli posega v kakršnekoli naše stvari, saj bomo v nasprotnem primeru posegli po ničkaj prijetnih ukrepih. Kar predstavljajte si ikebano iz različnih kuhinjskih [nož za zrezke, sekirca za kosti, škarje za piščanca, vilice za lignje etc.] ali elektroinštalaterskih [štromarskih] [fasnprifar, ampermeter etc.] pripomočkov.
.
vatevr
kakorkoli že (iz angl. whatever)
izraz odklanjanja nadaljnje debate
ŽBLJ
točneje: ŽBLJ & The Bf
Izraz, ki je bil večkrat napisan na zgornjem robu table na gimnaziji Bežigrad. Če se je ŽBLJ kakorkoli zbrisal, je takoj nekdo skočil razjarjen pokonci, stekel k tabli in ga na novo napisal. ŽBLJ je izraz zaščitništva za Bežigradom.
laični 20 G + M + B 16
žimlja in pašteta nejmaš buli
= žemlja in pašteta, ni boljšega (za malico)
dobro je tako kot je; vse je po starem; nič ni pretresljivo novega; gre, ni se za pritoževat;
(reklo, po šentjernejsko, se je prijelo med novomeškimi srednješolci v 80.letih, ko so imeli za malico pogosto žemljo in pašteto in so bile malice enolične. Pomenilo je, da je tako ali tako vseeno ali da je dobro kakorkoli že je. Reklo se ohranja že 20 let in se uporablja tudi ob mnogih drugačnih prilikah)
Primer: -Kako je kaj na poslu? Žimlja in pašteta, nemaš buli; -Kako si se imel na dopustu? Žimlja in pašteta, nemaš buli;