Iskani niz je bil najden v IZTOČNICAH:
Löwov pozdrav
pozdrav, pri katerem se ne rokuješ, ampak trčiš s pestjo ob pest
Tudi: kepica
pozdrav z Notranjske
Pozdrav (i)z Notranjske označuje vse nenavadne zvoke, ki prihajajo iz notranjosti telesa, torej prebavnega trakta. Navadno se sicer povezuje s prdenjem, lahko pa tudi s spahovanjem in riganjem.
Zveza je razširjena med mlajšimi do ok. 35 let.
"Klobas pa ne maram, ker potem so pa pozdravi z Notranjske ..."
Iskani niz je bil najden v DRUGI VSEBINI:
Adijo, vidima se pod mizo
Zdravica v danem trenutku, ko se vse vpletene stranke brez besed dogovorijo, da se ga bodo precej napili. Ponavadi je to do tal. Pred tem so nazdravljali, se ve, z vzklikom: Na VEselje!
a-u-u
Radosten pozdrav (u-ji so povlečeni), izračajoč veselje in nagajivost, tudi v smislu: Tu sem, kaj bo dobrega?!
čao
pozdrav; iz ital. ciao
Besedica izvira iz fraze Sono schiavo (beneško s'ciào vostro, s'ciàvo; iz lat. sclavus), torej "sluga sem" oz. "vam na uslugo".
Gl. tudi (servus).
čavči pozdravči
Težnja v ljubljanskem ženskem slangu, da se pridaja besedam ljubkovalna ali vsaj dobrovoljna manjšalna končnica -či, najpogosteje v pozdravu čavči (pozdravči), a tudi pri drugih besedah, npr. (kulči), (sorči). Ta raba je bila nekoč zelo razširjena le pri ženskih osebnih imenih, napisana po angleško: Tina -> Tinchy, Manja -> Manchy (včasih so fantje rabili tudi samo Tinč, Manč), vendar Nataša -> Tashy. Tudi mami -> mamč. Temu sorodna je tvorba nedovršnih ljubkovalnih glagolov na -(č)ka-ti, npr. iti -> grevčkati, kupiti -> kupivčkati, piti pijačo (pijačko) -> pijačkati, kupovati -> šopkati. Bodimo pozorni na knjižno igrati -> igračkati.
čawa
Čawa je bolj redka različica besede čaw, (čao). Izmislila si jo je gimnazijka zadnjega letnika z Viča ok. leta 2003.
čaw Miki
Tako kot obstaja šaljivi "Vozi, Miško!" med bolj ko ne poslavi (kaj pravzaprav pomeni oz. kdaj se rabi?),tako se šaljivo pozdravi pogosto s "Čaw Miki!" - morda zlasti mlajše, bolj zelene.
čuske
Slangovski ljubljanski izraz, nastal iz nemškega Tschues s krepilno členico -ke. Poudarjena različica je čuske buske (naglas na prvem zlogu).
držati se
biti močen, potrpežljiv; zdržati
Z vsakdanjim bodrilnim vzklikom Drži se! sogovorniku zaželimo dovolj elana, da se bo ta prebil skozi življenje (do naslednjega srečanja). Malokdo pa pomni, da izraz izhaja iz časa, ko smo še plezali po drevesih in skakali z veje na vejo, in ko je bil dober oprijem življenjskega pomena.