Iskani niz je bil najden v IZTOČNICAH:
Iskani niz je bil najden v DRUGI VSEBINI:
Anegva
Anekgva pomeni nekaj nedoločenega, neraziskanega, nevednega skratka NEKAJ. Beseda se prenaša že desetletja po ljudskem izročilu. Izvor nepoznan.
Sorodno (predvsem v predmetnem pomenu): tist(o) nekaj, (tisti) əngá
anonimneži
Tisti ljudje,ki želijo izraziti svoje mnenje,ki ga bodo vsi izvedeli brez njegovega avtorja.
Torej kaj je tukaj Bistvo?
To je nekakšen naš notranji jaz.
artfeg
**Artfeg je tisti, ki se ukvarja z umetnostjo zgolj zaradi tega, da bi bil umetnik (ne mešati artfega in larpurlatista).
**Njihova umetnost je pogosto sama sebi namen ali pa se razlaga z pomočjo raznih umotvorov, posebnih teorij in konceptov.
Bil sem tako zatopljen v svoje slikanje, da nisem opazil tvojega zanimanja nad moderno filozofijo? Torej meniš, da so Lacanove ideje neizpodbitno resnične?
ata na mamo
pomeni zelo zelo dobro, izjemno, zelo pravšnje, točno to (kar potrebujemo), nekaj popolnoma uspešnega.
Ata na mamo se uporablja kot izraz za nekaj uspešnega saj je ata že s tem da je ata (oče) uspešno opravil na mami, jo torej uspešno oplodil in ta je rodila dete. To je tisti nezgrešljivi akt, ki je tudi nam omogočil prihod na svet.
uporablja se:
Stari, ta plac je pa ata na mamo!
lahko tudi v krajši obliki: ata
//Pizda, tele klobasce so pa čisti ata!//
iz tega izhaja tu glagol: nedovršen atiti in dovršen zaatiti. Beseda atiti ima podoben pomen kot ćeifiti (bosansko) - uživati ugodje.
lahko ga uporabimo tudi kot lastnostni prislov:
To si pa spedenu na atata.
Pomensko sorodna je tudi primera: biti/pasati skup ko sir in salama v sendviču.
babilonski stolp
V življenju popotnikov imata razumevanje in nedoumljivost tudi svojo dobro stran. Nerešena uganka se bolj prime našega razuma kot takoj razumljene besede, ki jih spravimo v predal za glasove brez presenečenj. Med kratkim bivanjem v kurdistanskem zaporu mi je zapornik zastavil vprašanje kaj je "bel grad brez vrat". Ves čas, ko sem v glavi obračal uganko, ne da bi jo rešil, se mi ji prikazoval sobesednikov obraz. Vrnil sem se v Tabriz, in ko sem nehal ugibati, mi je moja študentka rekla: "No, seveda, to je vendar JAJCE, otrok bi uganil." Obraz jetnika je izginil hkrati z mojo neodločnostjo, kar dokazuje da nas le ta veže na soljudi vsaj toliko kot gotovost in jasnost. Kar nas vodi naravnost kakor puščica do Babilonskega stolpa.
Naj za agnostike v dveh besedah ponovim zgodbo kot je zapisana v Stari zavezi. Ljudje so vsi govorili isti jezik in so si vtepli v glave, da bodo zgradili stolp, ki bo segal do neba. Jehova, ki se s podvigom ni strinjal, je iznašel stotine različnih jezikov in zmeš...
baboštep
Skladenjska podstava te besede bi bila: tisti, ki štepa babo. Pazite, da je naglas na drugem zlogu, e pa je ozek! Glej tudi (štep). Izumitelja te besede sta študenta ljubljanske slovenistike, in sicer jima je prišla na misel leta 2008 ob učenju za izpit iz besedotvorja, jo pa še zdaj s pridom uporabljata in širita naokrog.
2. Po moje je izraz starejši, saj se še iz otroštva spomnim, da so govorili, da kdo babe štepa kot (singerca) (šivalni stroji). Ali "jih dere kot (bormašina) (=sveder, vrtalka)"
betoun
Izraz se uporablja, kadar skupina moških opazi žensko z vrhunsko oblikovano zadnjico.
PRAVILO KO OPAZIŠ(SPOTTAŠ):
Tisti, ki jo prvi opazi se zadere: "BE-TOOOOOOOUUUN"
UPORABA V STAVKIH:
"Si videl tisti betoun v parku?"
"Ja stari, kamor si pogledal sami betoun"
ALTERANTIVNA UPORABA:
"Tvoja sošolka je prava betonarna"
bog in batina
Verjeten pomen je "tisti ki ukazuje in kaznuje", poznamo ga iz južnih krajev najpogosteje v obliki ko bog i batina, kar pomeni, da tisto, kar je bilo izrečeno pred tem izrazom, zagotovo drži.
Kasnejša različica: TATA MATA; (on je tata-mata = on je glavni, on odloča)