Iskani niz je bil najden v DRUGI VSEBINI:
amínoglikozídni antibiótik
glikozidno vezani aminosladkorji. V skupino sodijo amikacin, framicetin, gentamicin, kanamicin, neomicin, streptomicin in tobramicin
apoencím
beljakovinski del encima, ki za svoje delovanje potrebuje prostetično skupino
arbovírus
(krajš. angl. arthropod-borne viruses), netaksonomska oznaka za skupino virusov z RNA genomom. Njihov življenjski krog je vezan na členonožce, ki jih s pikom ali ugrizom prenesejo na človeka ali druge sesalce, ptice, kače ipd. Taksonomsko so razvrščeni v različne družine, npr. Togoviridae, Flaviviridae, Bunyaviridae... Tipska vrsta je virus klopnega meningoencefalitisa.
coxsáckievírus
spadajo v skupino enterovirusov. Razdeljeni so v dve skupini: A (23 serotipov) in B (6 serotipov). Pri človeku povzročajo aseptični meningitis, herpangino, perikarditis, miokarditis, faringitis in druge bolezni. Patogeni so tudi za novorojene miši
dénzovírus
drobni, okrog 20 nm veliki virusi z enoverižno DNA in ikozaedrično kapsido. Nimajo ovojnice. Spadajo v skupino parvovirusov. Razmnožujejo se v celicah žuželk (npr. v metuljih, komarjih, moljih)
depéndovírus
drobni, okrog 20 nm veliki virusi brez ovojnice. Kapsida je ikozaedrična, genom sestavlja enoverižna DNA. Spadajo v skupino parvovirusov. Razmnožujejo se v celicah vretenčarjev. So defektni virusi, razmnožujejo se le v prisotnosti pomočniških virusov (npr. herpesvirusov ali adenovirusov).