elektrónski médij♦
Medij, ki omogoča elektronsko posredovano izmenjavo sporočil med dvema ali več sporočevalci in prejemniki. Tradicionalno elektronske medije razdelimo na štiri velike skupine: radijska omrežja, televizijska omrežja, telefonska omrežja in računalniška omrežja. Z razvojem interneta in računalniških tehnologij prihaja do konvergence med posameznimi omrežji, ki se povezujejo v širše telekomunikacijsko omrežje.
Angleško: electronic media (mn.)
● Ali pa smo v dobi elektronskih medijev, ki nam neprestano prinašajo nove informacije iz oddaljenih koncev sveta in smo vedno bolje obveščeni o različnih nesrečnih dogodkih.
● Če je le mogoče, si počasi zagotovimo redno rubriko v lokalnem tiskanem ali elektronskem mediju.
pbz0 SBZ0
[javni] več...
○ Fröhlich (1994) je zagotovil popoln opis odnosov z javnostmi javnih elektronskih medijev v Nemčiji.
○ Conzatti (1989) in Pirner (1989) sta napisala doktorski disertaciji o odnosih z javnostmi v dveh javnih elektronskih medijih.
[
nov]
več...
○ Tri naloge, ki govorijo o uporabi novih elektronskih medijev: svetovanje, menedžment in raba.
○ Pojav novih elektronskih medijev, kot je internet, je še povečal količino komunikacij in skoraj vsakemu članu organizacije danes pripada takšna ali drugačna vloga komunikatorja.
pbz0 in/ali SBZ0 [
tiskani]
več...
○ Če je le mogoče, si počasi zagotovimo redno rubriko v lokalnem tiskanem ali elektronskem mediju.
○ Pri merjenju lahko uporabimo ista merila kot pri analizi pojavljanja v tiskanih in elektronskih medijih.
sbz0 SBZ2 [
uporaba, vloga]
več...
○ Tri naloge, ki govorijo o uporabi novih elektronskih medijev: svetovanje, menedžment in raba.
○ Ko nepismenost ovira razširjanje informacij preko tiskanih medijev, je naslednja logična alternativa za praktike mednarodnih odnosov z javnostmi uporaba elektronskih medijev.
○ Vloga elektronskih medijev v sodobnih odnosih z zaposlenimi
○ S povečano vlogo elektronskih medijev, posebno televizije, se je v zadnjih desetletjih zaznavanje moči medijev spet povečalo, vendar strokovnjaki poudarjajo, da zaradi njihove spremenjene vloge in načinov izbiranja, tematiziranja in posredovanja informacij v teoretskih podlagah za kampanje ni dovolj samo upoštevati teorije množičnega komuniciranja, temveč je vsekakor treba upoštevati teorije prednostnega tematiziranja, uokvirjanja in "priminga".
→
elektronsko komuniciranje →
elektronsko poslovanje →
glasilo →
mesečnik
Gigafida
,
KoRP